Figen Dündar & OneMore


Merhaba bugün hiç katılmadan yeni tanıştığım bir Arkadaşımızın one more ile yaşamının nasıl değişip geliştiğini kendi ifadelerine dokunmadan paylaşıyorum.

Figen DÜNDAR
Yaşanmış One More Hikayesidir

Merhaba Ben Figen Dündar;
Bursa’da ikamet ediyorum ve 51 yaşında, ev hanımıyım, Sizlerle hayatım da yaşadığım sağlık sorunlarım ve One More ile aldığım sonuçları paylaşmak istiyorum.
Ondan önce geçirdiğim 28 Senelik zor sürecimden bahsetmek istiyorum. Ben 28 senelik Epilepstim, bu hastalığa yakalandığımda 22 yaşında kızımı yeni dünya’ya getirmiştim. Yanlış evlilik yapmıştım ve çok aşırı üzülmüştüm. Günün birinde hiçbir şeyim yokken bayılmışım, Beni komşularım bulmuş. Hemen babam doktora götürmüş, araştırma sonucu epilep dendi fakat her geçen gün daha da kötüye gidiyordum.
Artık hiç yataktan çıkamaz olmuştum, günde 20-30 kez nöbet geçiriyordum ve bilincim tamamen gitmişti bitkisel hayata girmiştim.
Yakın çevrem akrabakarım, düzelmez diye başımda kuran okumaya başlamışlar, “lar” diyorum çünkü bilmiyorum, hatırlamıyorum. Tedavi, tedavi biraz ayaklanmıştım bunun üstüne birde eşim kızımla beni bırakıp gitmişti. Benim için bir yıkım daha. Böylelikle seneler geçti ve kızım okula başladı, ben vardım ama yanında yoktum. Doktorlar bana öyle uyuşturucu ilaçlar verdi ki hiçbir gün kızımın elinden tutup okula gidemedim. Hatta bir kere rahmetli annem beni kaldırmak istedi, Allah’tan komşular vardı. Üzerine bıçakla hamle yapmışım. Çünkü bilincim yoktu.
Aradan 8 sene geçmişti, tedaviler sonucu biraz iyileşmiştim. Tekrar evlendin ve ondan gördüğüm şiddetten, hastalığım tekrarladı ve maalesef tekrar bitkisel hayata girmiştim. Ve ondan ayrıldım, artık bende hayata tutunacağıma dair bir şey yoktu.
Kızım büyüdü evlendi, Allah bana hayata tutunmam için can paremi torunumu verdi, artık yaşamak istiyordum ama nasıl? Haaa birde bu arada ilaçlar beni Kambur etmişti. Sade kambur mu görme bozukluğu, yürüme, duyma bozukluğu. Bir gün kayseri den arkadaşım şimdi ki sponrorum geldi.
Ve bana bantları söyledi, durumuma çok üzülmüştü. Tabiikide herkez gibi ön yargılı davranıp inanmamıştım. Bilemezdim ki! benim tekrar doğuşum olacağını. Çok ısrarına dayanamadım ve inanmayarak sırf hatır için kullanmaya başladım. Ve çok büyük mucize oldu bir buçuk ayda sonuç aldım. Yaklaşık bir buçuk senedir kullanıyorum.
Ne epileps ne kanbur nede öbür rahatsızlıklarım. Hepsi geçti hiçbir şeyim kalmadı. Sizlere şiddetle tavsiyem! ön yargılarınızı bırakıp sizlerde vakit kaybetmeden başlayın. Şirketin Adamı diye düşünenler için, ellimde rahatsızlık dönemlerine ait tarihlerine heyet raporları var, One More ye teşekkür.
Evet yola çıkma nedenlerimizden birisi olan insanların hayatlarına dokunabilmek adına muhteşem bir örnek.
paylaşımı için kendisine teşekkür ediyoruz #onemorekaravanda başka #FigenDündar lar için yollarda.

One More Karavanda

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir