Karavan Hayatını Çok Seviyoruz…


Konu bulmak zor kısım bir yerden başlamak gerek.
Yaklaşık bir haftadan beri inciraltına yakın güzel bir yerde engelliler parkında (Kent Ormanı) konaklıyoruz,
burada geldiğimiz gün bizden bir kaç saat sonra gelen genç ve çok sempatik iki gençle tanıştık.
Fransadan dünyayı dolaşmak için eski bir itfaiye aracını kendileri motokaravan olarak dizan edip iki kafadar yola çıkmışlar.
Tanıştıktan kısa bir süre sonra öğreniyoruzki araçlarında teknik bir arızadan dolayı zorunlu konaklamışlar.
Fany phull maya(25) Sandro Vibes (27) çok keyifli hayattan tad almayı becerebilen iki insan…
Araç Şaft orta mafsalı ve askıyı parçalamıştı, arıza tesbitini yaptıktan sonra sanatına ve esnaflığına güvendiğim benimde aracımın bakımları ile ilgilenen Ömerustayı arayıp gelebilirmi diye sorunca çok nezaketle kabul ederek yaklaşık bir saat sonra yanımıza geldi parçayı sökerek sanayii ye gitti standart dışı (Türkiye için) parça olduğundan tornada yenisini yaparak bir gün sonra teslim etti. çokta cüzi bir ücret almasıda ayrıca keyifli oldu bizim için. kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.
O günün akşamın da birlikte yemek yiyerek hikayelerini dinledik, Atatürk ü görünce konu açıldı ve 1918 den 1938 e kadarki yaptıklarını anlattığımda hayranlıkla dinlemeleri ve soru sormaları da bana büyük keyif verdi.
Fany ve Sandro bizim evlatlarımız gibi oldular **** vee tabiiki çok şirinmi şirin Tika akıllı ve sevimli köpekleri de birlikte dünya turunda.
bir gün sonrada bize Norveçten Elin Roalkvam (33) Daniel Persen (30) katıldılar, keyifli bir kaç gün geçirdik kamp yaptık vb. elen ve Daniel çanakkaleye doğru yola çıktılar biz kampa devam ediyoruz. 🙂 bu günlük bu kadar devamında yaşayacaklarımızıda yine sizlerle paylaşacağız.öö.

One More Karavanda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir